MTG YAZARLIK ATÖLYESİ

Eğitim Programları
mtg-yazarlik-atolyesi

MTG AMAK-I HAYAL NESİR ATÖLYESİ

 

NİTELİKLİ OKUR YAZARLIK KURSU

 

KURS EĞİTMENİ :  Sadık Yalsızuçanlar

 

Eğitim başlangıç seviyesi içindir. Daha önceden herhangi bir temel seviye edinmiş olmanıza ya da yazı yazıyor olmanıza gerek yoktur. 

Kurulan e-posta gruplarından mesajlaşmalar ve görüşmeler kurs süresince ve akabinde devam eder.

Kurs esnasında yapılan çalışmalar MTG tarafından açılacak bir web sitesinde  adresinde yazarının izniyle yayınlanır.

Kurs sonunda katılımcılara MTG tarafından sertifika verilecektir.


KURS YERİ : Eyad Genel Merkez (Fevzi Çakmak 1 Sokak 19/2 Kızılay / ANKARA)

KURS Ücretsizdir.

Kontenjan sınırlıdır. Lütfen acele ediniz.

 

Kayıt için https://goo.gl/forms/o2B3C6W5MYAUPfmI3 formu doldurunuz. İlk ders ve tanışma 19 Kasım 2017 Pazar saat 14.00’da Eyad Genel Merkez’inde yapılacaktır.  

 

DERSLER :

 

GENEL YAZARLIK DERSLERİ

Türler : Şiir, Öykü, Roman, Deneme, Masal, Araştırma-İnceleme, Makale, Gazete yazısı (Fıkra), Dizi Yazı (Tefrika), Mektup, Anı, Günlük v.b.

Öykü, roman ve deneme başat türler olacaktır.

Kurs, teorik bilgilerin ardından, bir atölye gibi gerçekleşecek, katılımcılar, bu türlerde örnek metinler yazacak, bunlar kurs esnasında okunup, tartışılıp, değerlendirilecek, eleştiri ve öneriler doğrultusunda yeniden yazılıp olgunlaştırılacaktır. Böylelikle, teorik bilgiler kısa sürede pratik düzeyde test edilecek ve yazı melekesi pratize edilecektir.

 

DRAMA YAZARLIĞI DERSLERİ

Türler : Senaryo, Film senaryosu, Dizi film senaryosu, kısa film senaryosu, radyo oyunu, tiyatro metni, reklam metni, belgesel film metni, tanıtım amaçlı metinler…

Aynı uygulama bu dersler için de geçerlidir.

Kursa katılan kursiyerlerin kurs boyunca yazdıkları metinler, bir web sayfası veya blog oluşturulmak suretiyle orada yayınlanabilir, ayrıca seçilen bazı metinler çeşitli dergilere de gönderilebilir.

Kursa katılan öğrencilerin belirli bir tema çerçevesinde yazacakları özel metinlerden oluşan bir de ortak kitap düşünülebilir.

16 Kasım 2017